گشت و گذار

درکه

درکه یکی از مناطق کوهستانی خوش آب و هوای تهرانه که در کنار رودخونه درکه شکل گرفته و یه محل خوب برای کوهنوری و گشت و گذار و تفریح و استراحت به حساب میاد.

ساده ترین راه دسترسی به درکه متروئه ، مترو تجریش پیاده بشین و سوار ون یا تاکسی های مخصوص درکه بشین و یا اگه مثل من خسیس هستید می تونید کمی پیاده تا میدون برید و پشت سر دکه پلیس می تونید مینی بوس های قدیمی درکه رو ببینید سوار اونا بشید و هزینه کمتری پرداخت کنید ;-)

پارک لاله

پارک لاله رو از تمام پارک های تهران بیشتر دوس دارم (حتی بیشتر از پارک جمشیدیه) ، تو سخت ترین شرایط فکری و زمان هایی که مغزم کار نمی کرد یا استرس داشتم یا موارد مشابه ، می رفتم این پاک و هنوزم میرم.

کاخ شهربانی

بعد از اینکه رضاشاه سرکار اومد برای اینکه یک مرکز شهربانی بزرگ داشته باشه تصمیم گرفت تا کاخ شهربانی رو تاسیس کنه ، ساخت این کاخ 1312 شروع شد و 1314 تموم شد (گویا قدیما کاخا دو ساله تموم میشدن) ، معماری این ساختمون نئوکلاسیک هست ، ترکیبی از معماری پیش از اسلام ، معماری قاجاری و معماری اروپایی ، اگه به شکل کلی کاخ نگاه کنید شبیه ساختمون های اروپایی به نظر می رسه ، ولی سر ستون ها ، خود ستون ها ، راه پله اصلی و ... برگرفته شده از معماری دوران هخامنشی هستند ، گچ بری ها ، آینه کاری ها ، پنجره های چوبی و ... برگرفته شده از معماری دوران قاجار هستند ،گفته میشه این ساختمون اوج هنر معماری نئوکلاسیک توی ایران هست

سفر ، گشت و گذار ، کشف زیبایی

همونطور که از عنوان این نوشته پیداست ، قراره این مطلب در مورد موضوعی کاملاً غیر کامپیوتری و آزاد باشه ، از این به بعد میخوام کمی  هم در مورد این سه مورد یعنی "سفر" ، "گشت و گذار" و "کشف زیبایی" بنویسم و همونطور که می بینین این سری دیگه لحن گفتار کتابی نیست خیلی ، توی این سری از نوشته هام سعی می کنم کمی راحت تر حرف بزنم.

اشتراک در RSS - گشت و گذار