افزودن دیدگاه جدید

عباس آباد بهشهر

مازندران عباس آباد زیاد داره :دی (همونطور که امام زاده زیاد داره!) ، توی این مطلب با عباس آباد بهشهر آشنا میشیم. (بهشهر از شهر های شرقی استان مازندرانه)

عباس آباد یه منطقه تفریحیه که توی یک منطقه جنگلی و خیلی خیلی سرسبز واقع شده ، داخل این باغ یک دریاچه مصنوعی ایجاد شده (با احداث یک سد مخزنی از جنس ساروج به دستور شاه عباس اول) و وسط دریاچه یه بنای آجری وجود داره (این بنا آجری و از جسن ساروجه) ، در کنار دریاچه یه عمارت هم وجود داشت که به کلی تخریب شده (به خاطر بارون زیاد و عدم رسیدگی!) و گویا قبلاً بنای وسط دریاچه با یه پل به اون عمارت متصل می شد که اون پل هم خراب شده (یعنی این بنا در حقیقت یک تراس خیلی بزرگ وسط دریاچه بود)

علاوه بر دریاچه ، بنای وسط دریاچه و عمارت تخریب شده ، دو تا برج فشار شکن هم وجود دارند که هم به عنوان برج دیدبانی وهم فشار شکن استفاده می شدند. (الآن در برج رو گل گرفتن و گویا قبلاً سه تا برج بودن)

بنای وسط دریاچه تو فصل بارندگی کاملاً میره زیر آب و بقیه موقع ها کم کم از آب میاد بیرون ، با این وجود هنوز خراب نشده ولی بالای اون درخت در اومده (از بس کسی نرسیده بهش)

بخشی از این منطقه جنگلی الآن منطقه نظامی شده و اگه رفتید اونجا دیدید دیوار کشی هست و سیم خار دار داره و غیره و غیره تعجب نکنید.

دسترسی به این تفریحگاه خیلی راحته . رستوران ، فست فودی:دی ، آلاچیق ، نمازخونه ، محل اطراق و چادر زدن و از همه مهم تر دستشویی هم داره و یه مکان خیلی خوب برای مسافرت های گروهی و خانوادگی محسوب میشه.

قایق هم هست می تونید قایق سواری کنید و از زیر بنای وسط آب با قایق رد شید (اگه حجم آب زیاد نباشه)

نکته منفی : نکته منفی عباس آباد بهشهر اینه که دسترسی بهش خیلی آسونه و این باعث میشه "انسان" های زیادی اونجا برن و آشغال زیاد ریخته اونجا.بیایید آشغال نریزیم ;-)

برای رسیدن به این دریاچه از جاده ساری- گرگان بعد از روستای اَلتپه (علی تپه) وارد مسیر آسفالته عباس آباد بشید که یک راست به سمت دریاچه میره.

برای رسیدن به دریاچه می تونید با ماشین شخصی خودتون برید و چون شیب زیادی نداره حتی با پراید هم میشه رفت:دی ، اگه ماشین شخصی ندارید می تونید از داخل شهر بهشهر برای عباس آباد تاکسی بگیرید (با یه هزینه کم شما رو می رسونند به دریاچه) یا حتی می تونید با یک ساعت (یا یک ساعت و نیم اگه خیلی آروم آروم برید) پیاده روی به دریاچه برسید.

در ادمه یک سری عکس از عباس آباد بهشهر ببینیم :

 

نقشه گوگل :

 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.